Abdominoplastika
>
>
>
Abdominoplastika

Abdominoplastika

(Pokles brušnej steny bez diastázy svalov)

11502150

Trvanie zákroku : 1-2 hodDoba hojenia : 2 týždne
  • v rámci predoperačného pohovoru je nutné pacientku upozorniť na rozsah operácie, uloženie jaziev, možné riziká a komplikácie, taktiež vzhľad a kvalitu jaziev nie je možné určiť a závisia od individuálneho hojenie každého jedinca
  • operácia sa robí v celkovej anestézii
  • operáciou sa sleduje jednak odstránenie nadbytočnej kože, jednak úprava svalovej vstvy a rozostupu svalov, čím sa docieli vytvarovanie postavy a zoštíhlenie pásu
  • v cene je zahrnutý pobyt na lôžku + prádlo

Operácia prednej brušnej steny sa robí vtedy, keď u žien dôjde k výraznému previsu kože brucha, najčastejšie po pôrodoch alebo výraznom schudnutí. Koža je v nadbytku, často so striami, ktoré vznikajú po nadmernom roztiahnutí brucha v gravidite a koža stratí schopnosť stiahnúť sa do pôvodného stavu. Pri operácii sa koža uvolní od slabín až po rebrové oblúky, uvolní sa pupok a koža sa stiahne nadol, čím sa napne a odstráni sa nadbytočná. Vytvorí sa novo premiestnený pupok. Ak je to potrebné ošetrí sa svalový rozostup medzi brušnými svalmi, čím sa spevní brušná stena.
Podľa rozsahu výkonu je potrebná pooperačná starostlivosť a dĺžka rekonvalescencie. Po operácii pacientka má drény, ktoré sa odstraňujú 1. – 3. deň, nosí kompresívne prádlo. Bolesti sú mierne. Potrebné je šetrenie a nenapínanie brucha. Stehy sa vyberajú po dvoch týždňoch, brucho je možné zaťažovať po mesiaci, cvičiť po dvoch mesiacoch.

Miniabdominoplastika je termín pre plastickú operáciu brušnej steny, kedy sa odstráni prevísajúca kožná riasa a redukuje sa nadbytočná kože len v dolnej časti brucha. Nie je potrebný prenos pupka, čím sa operácia značne zjednoduší.

Trvanie zákroku Dĺžka hojenia Cena
Miniabdominoplastika + pobyt + prádlo 1 hodina 2 týždne 1150
Abdominoplastika- pokles prednej brušnej steny- + pobyt + prádlo 2 hodiny 2 týždne 2150

Máte otázky alebo by ste sa radi informovali o voľných termínoch ?

Kontaktujte nás

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.