Body contouring
>
>
>
Body contouring

Body contouring

(Modelácia tvaru tela)

9501200

Trvanie zákroku : 1.5-2 hodDoba hojenia : 7-14 dní
  • úprava je možná odstránením množstva tuku – liposukciou, buď samotnou alebo zároveň s redukciou a úpravou kože ako kombinovaný operačný zákrok
  • liposukcia nelieči obezitu, ale napomáha odstrániť tuk z problematických partií
  • o type operácie je potrebné rozhodnúť pri vyšetrení pacienta, zhodnotiť kvalitu kože a podkožia, chabosť fascií a celkovú konfiguráciu postavy
  • operácia sa robí v celkovej anestézii

Ide o rozsiahlu problematiku úpravy tvaru tela, týka sa korekcie kože a podkožia v oblasti brušnej steny, bokov, stehien, ramien. Určitá disharmómia tvaru tela vzniká nadmerným ukladaním tuku a to hlavne v geneticky a hormonálne určených miestach, ktoré sa odlišujú u žien a mužov a sú veľmi individuálne. Viditeľné a nadmerné ukladanie tuku, najmä u žien je považované z estetického hľadiska za nedostatok, a preto často zvažujú korekciu.

Liposukcia – odsatie tuku ako samostatný výkon, je vhodný na modelovanie kontúr v oblasti brady, na bruchu, stehnách, bokoch, menej na lýtkach a okolo kolien. Samotné odsatie tuku je vhodné u mladších žien, kde je koža elastická a po operácii schodná sa stiahnuť. Liposukcia má určité obmedzenia, riziká a kontraindikácie. Vo včasnom pooperačnom období vznikajú nerovnosti pod kožou, hematómy, bolestivosť, občas zvýšená pigmentácia kože. Bezprostredne po operácii sa musí nosiť elastické prádlo 4-8 týždňov.

Existuje niekoľko typov liposukcie, všetky majú podobný princíp, daná oblasť sa napustí roztokom, ktorý vyplní priestor a rozruší tukové bunky, následne sa ich obsah odsáva. Konkrétne typy liposukcie sa líšia spôsobom rozbitia týchto buniek, napríklad použitím vibračnej kanyly alebo ultrazvukovej sondy, alebo napustením tumescentným roztokom, ktorý obsahuje lokálne anestetikum a andrenalín a samotný výkon sa robí bez anestézy.
Ďalšou modernou technikou úpravy tvaru tela je neinvazívna ultrazvuková lipolýza, kedy sa rozbitý tuk neodsáva z tela, ale ponecháva sa na metabolické spracovanie. Procedúra vyžaduje opakovanie, ale jej rizikovosť je minimálna.
Kombinované operácie – to znamená liposukcia s chirurgickou korekciou nadbytočnej kože alebo s úpravou aponeurotického systému. Kombinovaná operácia je potrebná u starších jedincov s málo elastickou kožou, s roztiahnutou a ochabnutou kožou. Vtedy sa najprv robí stenšenie tukovej vrstvy a následne úprava kože. Takto je možné upraviť vnútornú stranu ramien, oblasť stehien a najmä boky a brucho.

Operácia vyžaduje dobrý zdravotný stav, interné vyšetrenie, neužívanie liekov obsahujúcich kyselinu acetylosalycilovú, pripraviť si špeciálne elastické prádlo. Po operácii je pacient pravidelne kontrolovaný a poučený o ošetrovaní jaziev a masážach okolitej kože.

Trvanie zákroku Dĺžka hojenia Cena
Liposukcia – odsatie tuku Závisí od rozsahu a lokality 7 dní Závisí od rozsahu a lokality
Brachioplastika – úprava kože na ramenách obojstranne 1.5 hodiny 10-14 dní 950
Lifting stehien s úpravou kože 1.5-2 hodiny 10-14 dní 1200

K operáciám v celkovej anestéze sa pripočítava cena za pobyt na lôžku + cena za celkovú anestézu.

Máte otázky alebo by ste sa radi informovali o voľných termínoch ?

Kontaktujte nás

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.