Napnutie kože tváre – stredná a dolná časť
>
>
>
Napnutie kože tváre – stredná a dolná časť

Napnutie kože tváre – stredná a dolná časť

(Face-lifting)

2700

Trvanie zákroku : 2-3 hodDoba hojenia : 10 dní
  • pred operáciou je potrebné odborné vyšetrenie, interné vyšetrenie a dobrý zdravotný stav pacientky
  • prebieha buď v lokálnej anestézii v kombinácii so sedatívami alebo v celkovej anestézii
  • operácia má dlhodobý efekt
  • v cene je zahrnutý pobyt na lôžku a protetické prádlo

Koža starnutím stráca svoju elasticitu a sviežosť, stenčuje sa a poklesáva, čo spôsobuje najmä v oblasti tváre vznik vrások, tvorbu hlbších nasolabiálnych rýh, zvýrazňujú sa záhyby pod ústami a poklesáva koža okolo dolnej čeľuste a pod bradou. Menia sa črty tváre a tvár pôsobí staršie. Jav začína byť dobre badateľný okolo päťdesiateho roku, kedy často vzhľad tváre nekorešponduje s vitalitou osobnosti, eventuálne s potrebou „dobre vyzerať“. Úprava a omladenie tváre je možné rôznymi technikami.
Operácia liftingu tváre je radikálnym a náročným riešením a vykonáva sa v zrelom veku.

Najčastejšie sa používa lifting dolnej časti tváre a krku. Pri zákroku sa vypne tvár, odstráni sa nadbytočná koža a napne sa povrchový svalovoaponeurotický systém pod kožou. Dolný lifting výrazne zlepšuje vzhľad tváre, pri pohľade zboku je hladká kontúra tváre a krk bez záhybov.

Pooperačný priebeh nie je bolestivý. Potrebná je bandáž operovaných oblastí 3-5 dní, čo môže spôsobovať diskomfort. Ošetrovanie rán je jednoduché, pooperačne sa vyskytujú modrinky a opuch, čo postupne ustúpi. Jazvy po operácii sú nenápadné a skryté pod vlasmi.
Menej sa používa stredný a horný lifting, ktorým sa vypína sluchová oblasť a čelo. Liftingové operácie tváre sa môžu kombinovať s operáciami viečok, vyhladením vrások okolo pier alebo vyplnením pier.

Pacient tesne po operácii dodržiava telesný kľud, šetriacu stravu. Od piateho dňa bez obmedzení, nedoporučuje sa farbenie vlasov 1 mesiac, pol roka peeling a neodborná masáž tváre.
V záujme dobrého výsledku je potrebná dôvera a spolupráca pacienta s ošetrujúcim lekárom.

Trvanie zákroku Dĺžka hojenia Cena
Facelifting – napnutie kože tváre 2-3 hodiny 10 dní 2700

Máte otázky alebo by ste sa radi informovali o voľných termínoch ?

Kontaktujte nás

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.