Mastopexia
>
>
>
Mastopexia

Mastopexia

(Úprava prsníkov bez implantátov)

16002000

Trvanie zákroku : 1.5-2.5 hodDoba hojenia : 2 týždne
  • Podstatou operácie je vyzdvihnutie bradaviek a celého prsníka
  • Pooperačný priebeh býva nekomplikovaný, nosí sa protetická tvarujúca podprsenka
  • V cene je zahrnutý pobyt na lôžku + prádlo

Prsia sú ženskou dominantou. Sú symbolom krásy, sexuality aj materstva. Z pohľadu ženy ale aj okolia sú citlivo hodnotené a posudzované. Je ideálne, keď prsia harmonizujú s postavou a zachovávajú si svoj tvar aj po tehotenstve, hormonálnych balanciách a zmenách váhy.
Ženy sú často nespokojné s veľkosťou aj tvarom poprsia a prichádzajú po vlastnom rozhodnutí za plastickým chirurgom s predstavou o zmene.
Za chirurgom prichádzajú s rôznymi odchýlkami od normy – už mladé dievčatá s asymetriou prsníkov alebo nadmerne veľkými prsníkmi. Korekcia prsníkov je možná, čím sa dosiahne esteticky prijateľný vzhľad a zlepší sa sebavedomie dievčiny.
Mladé ženy sú často nespokojné s malým poprsím alebo s poklesom prsníkov po dojčení. Toto je najčastejší problém a najpočetnejšia skupina pacientiek. Ide o ženy, kedy úprava je možná augmentáciou prsníkov alebo mastopexiou, čiže úpravou a zdvihnutím poprsia.
Tretiu skupinu tvoria ženy v období klimaktéria, kedy v dôsledku hormonálnych zmien dôjde k enormnému nárastu prsníkov – čo spôsobuje rôzne pridružené problémy a ženy žiadajú o zmenšenie prsníkov zo zdravotných dôvodov.
Ďalšiu skupinu tvoria ženy s rôznymi deformitami po chirurgických výkonoch pre nádorové ochorenie, kde je potrebné upraviť eventuálne rekonštruovať mammárnu eminenciu.

Mastopexia
Je to modelačná operácia, veľmi efektná, ktorá prináša spokojnosť pre pacientku.
Podstatou operácie je vyzdvihnutie bradaviek a celého prsníka, redukcia nadbytočnej kože v dolnej časti a použitie dermy z tejto časti pod bradavkou, na spevnenie a zväčšenie prsníka. Tým prsník dostane mladistvý vzhľad. Nevýhodou sú jazvy okolo bradavky aj pod prsníkom, ktoré v dôsledku dobrej pooperačnej starostlivosti môžu byť veľmi nenápadné. Dôležitý je citlivý a skúsený prístup chirurga, aby konečný výsledok bol čo najpriaznivejší.
Pooperačný priebeh býva nekomplikovaný, nosí sa protetická tvarujúca podprsenka. Stehy sa vyberajú na 10-14 deň po operácii. Po dvoch týždňoch je možné vykonávať bežné činnosti, obmedziť dočasne spanie na bruchu, starostlivosť o jazvy je do pol roka.

Trvanie zákroku Dĺžka hojenia Cena
Mastopeia- periareolárna – minimodelácia + pobyt na lôžku 1.5 hodiny 2 týždne 1700
Mastopexia- úprava prsníkov s modeláciou žľazy + pobyt + prádlo 2-2.5 hodiny 2 týždne 2200

Máte otázky alebo by ste sa radi informovali o voľných termínoch ?

Kontaktujte nás

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.