Rhinoplastika
>
>
>
Rhinoplastika

Rhinoplastika

(operácia nosa)

5001800

Trvanie zákroku : 1-1.5 hodDoba hojenia : 2 týždne
  • dolná veková hranice pre operáciu u dievčat je 17 rokov u chlapcov 18 rokov
  • u väčšiny operácií je potrebné robiť komplexnú rhinoplastiku, čiže úpravu kostného aj chrupavkového nosa
  • operácia sa robí v celkovej anestézii z vnútorného prístupu

Rôzne vrodené odchýlky tvaru a poúrazové deformity sú často dôvodom na estetickú korekciu. Operácia nosa je jeden z najnáročnejších operačných estetických výkonov a vyžaduje od operatéra technické zvládnutie operácie, skúsenosť a dobrú predstavivosť a zručnosť.
Nos dáva tvári výraz, preto je každá zmena tvaru nosa zmenou výrazu tváre, čo pacient veľmi citlivo vníma. Preto je predoperačné vyšetrenie a konzultácia dôležitá a treba upozorniť pacienta na túto zmenu, ktorá podľa rozsahu výkonu môže byť nenápadná až výrazná, čo bude mať vplyv na psychiku osobnosti, najmä ak tvar nosa bol vážnym komplexom.

Dobrý výsledok operácie je podmienený elasticitou a kvalitou kože, ktorá sa musí prispôsobiť novému tvaru nosa. Hrubá, pórovitá koža nesie väčšie riziko podkožného jazvenia a menšej adaptability na nový tvar. Typov a tvarov nosa je nespočetne veľa, často ide o spojenie s deformáciou nosnej priehradky a so zúžením nosných priechodov, vtedy je pri operácii nosa potrebné riešiť funkčné poruchy s estetickými požiadavkami.

Pooperačný priebeh je bezbolestivý, nos je tamponovaný 2-3 dni, čo spôsobuje určitý diskomfort a sťažené dýchanie ústami, tvar je fixovaný sádrovou dlahou 2 týždne.
Dôležitá je pooperačná starostlivosť a doporučené masáže, aby sa predišlo nepriaznivým zmenám pri hojení na špičke a chrbte nosa. Nos je mesiac po operácii tvarovo stabilný, aj keď proces hojenia je pomerne dlhý, šport a plná fyzická záťaž po 6-8 týždňoch.

Trvanie zákroku Dĺžka hojenia Cena
Korektívna operácia nosných krídel 2 týždne 500
Operácia špičky nosa + pobyt na lôžku 2 týždne 1000
Korektívna operácia nosa – zložitá + pobyt na lôžku 2 týždne 1800

Máte otázky alebo by ste sa radi informovali o voľných termínoch ?

Kontaktujte nás

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.